10. ročník Dne bez dluhů je ve své polovině


Lidé, kteří se potýkají se splácením dluhů a potřebují poradit, mohou až do konce listopadu využít bezplatnou telefonní linku 800 700 880 anebo pokládat své otázky prostřednictvím webových stránek www.nasedluhy.cz.

„Mimořádná opatření během loňského i letošního roku dopadla na všechny Čechy. Mnoha lidem se snížily nebo vypadly příjmy, a to se projevilo na schopnosti splácet své dluhy. I v letošním roce jsou naši odborní poradci po celý listopad připraveni na bezplatné telefonní lince a na webu všem zájemcům poradit se zhodnocením obtížné finanční situace s ohledem na jejich příjmy a závazky, které musí splácet,“ říká Jaroslava Palendalová, generální ředitelka společnosti KRUK.

Na vyžádání odborní poradci zájemcům poskytnou zdarma výpis z Centrální evidence exekucí, tedy informaci, jestli je proti nim aktuálně vedena exekuce. „Dluhů Vás nezbavíme, ale výstupem bezplatné konzultace bude návrh konkrétního plánu, jak krok za krokem postupovat, kde omezit náklady, jak sehnat další zdroj příjmů nebo jak rozložit závazky na delší časové období. Základem je ale vždy komunikace s věřitelem a realistický pohled na vlastní finanční možnosti,“ dodává Palendalová.