7.D a její blízká setkání třetího druhu

Zdroj: Gymnázium Teplice

Výběr třídních výletů na konci roku rozhodně není jednoduchá záležitost. Každoroční konzultování nad tímto tématem se může bleskurychle proměnit v boj o post alfa samce. Letošní rok byl ve znamení změn, od již zajetých kolejí, a tak naše třída zavítala do Národního Technického Muzea a na pláně určené pro discgolf.

První již zmíněný výlet se konal ve středu 27. června 2018 v prostorech NTM. Pokud opomeneme až tragickou cestu do Prahy, kterou nám zkazil křik nevychovaných dětí v autobusu, můžeme mluvit o krásně povedeném výletu. Na šesti patrech se rozprostírají exponáty napříč nejrůznějšími odvětvími techniky, od hutnictví, přes astronomii, až dopravu. Největší dojem rozhodně zanechala doprava, kde jsme čelili tváří v tvář mechanickým kolosům, které před sto lety brázdili po železniční infrastruktuře. Nesmíme opomenout ani automobilovou odnož expozice, nebo leteckou, jež nám připomněla naši maličkost. Ke konci jsme nesměli zapomenout společnou fotku, která doplnila spolu s nejrůznějšími „selfíčky“ paměť našich mobilů. Jen je škoda, že jediná osoba ochotna nás vyfotit, nebyla technicky příliš zručná, a tak nemůžeme hovořit příliš vyvedené fotce.

Na druhý den se počet výletníků zmenšil. Viníkem by mohlo být špatné počasí, či absence létajících talířů v našich kumbálech. Na Letné před pár lety přibyl discgolf a my, jakožto správní Tepličáci, jsme museli navštívit i tuto část našeho města. Nejeden z nás byl překvapen zábavou, kterou obyčejné frisbee dokázalo způsobit. Neustále předbíhání o první místo by se dalo srovnat s pocitem, kdy dostaneme jedničku z chemie. Entuziasmus je zkrátka všudypřítomný.

S klidem na duši můžu za celou třídu prohlásit, že výlety se vyvedly na výbornou. Díky patří také našemu doprovodu Romanu Rauchovi, který na nás celou dobu dohlížel. Snad se i zabavil.

Petr Duppal, 7.D, Gymnázium Teplice