AGC podpořila handicapovanou Terezu a Arkadii


Teplická sklárna AGC Flat Glass Czech věnovala v závěru roku dalších 200 tisíc korun lidem se zdravotním postižením. Největší evropský výrobce plochého skla stejně jako v předchozích letech daroval 100 tisíc korun společnosti Arkadie, která se dlouhodobě stará o handicapované děti. Dalších 100 tisíc korun věnovala firma Tereze Bártové, studentce a sportovkyni, která kvůli meningitidě přišla o dolní končetiny. Finanční dary společnost AGC předala na svém tradičním Vánočním koncertě, kde vystoupil David Koller.

„Jak vždycky říkám, vánoční obdarování těch, kteří neměli štěstí, beru jako malé poděkování za úspěchy naší firmy. Zároveň bych byl rád, kdyby naše dárky inspirovaly i další lidi k pomoci potřebným,“ řekl Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech.

Sklářská firma už dlouhá léta podporuje teplické sdružení Arkádie a pravidelně mu před Vánoci dává finanční příspěvek na jeho činnost. Ředitelka Arkadie Lenka Machaloušová uvedla, že peníze využijí na vybavení denního stacionáře. Kromě toho sklárna vždy finančně podpoří i konkrétní mladé lidi nebo děti s handicapem.

Tentokrát je to studentka Tereza Bártová z Oseka. Tereza se nakazila meningitidou a boj s touto životu nebezpečnou infekcí i přes počáteční nepříznivou prognózu vyhrála. Bohužel jí lékaři museli amputovat nohy v bércích a také články většiny prstů. Kvůli nemoci také musí docházet na dialýzu.

„Terezka je i přes to, co ji potkalo, velká bojovnice a chtěla by se vrátit ke sportování. V minulosti prý hodně běhala, jezdila na kole a na lyžích. K tomu ale potřebuje speciální sportovní protézy. Má v plánu dokončit školu, a její velký sen je vrátit se do sedla kola. To nás vedlo k tomu, že vedle pomoci, organizované FK Teplice, jsme se rozhodli částku 100 tisíc darovat i my,“ vysvětlil Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů firmy.

Na koncertě zahrál David Koller a Komorní symfonický orchestr známé písničky jako Amerika nebo Šrouby do hlavy v originálním akustickém provedení. Společnost koncertem každoročně ocení práci svých zaměstnanců.

„AGC se daří skvěle. Naštěstí se vše vyvažuje, teď nám jede stavební divize, předtím to byla autoskla. Firma je silná v tom, že když se nedaří sklářství, daří se chemické divizi nebo elektronickým displejům,“ podotkl Pavel Šedlbauer.