Akademie energetiků míří do čtyř měst v Ústeckém kraji

Foto ČEZ, Ota Schnepp

Poradenství a různé inspirace „jak na to“ nabízí i letos putovní ČEZ Akademie. Hned do tří Zákaznických center v Ústeckém kraji zamíří na konci května. Zájemci si mohu například přijít zkontrolovat správnost nastavení záloh, nebo probrat možnosti, jak uspořit co nejvíc za energie. Odborníci jsou také připraveni s nimi prokonzultovat vše ohledně fotovoltaiky i tepelného čerpadla, budou je také informovat o nejběžnějších praktikách energošmejdů a poradí, jak jim nenaletět. Přednášky, odborné poradenství, osobní konzultace – to vše je určeno pro širokou veřejnost zdarma bez ohledu na to, zda se jedná o zákazníky ČEZ či nikoliv.

I letos budou pro všechny zájemce k dispozici odborníci hned na několik oblastí. Osobní konzultace tak mohou příchozí využít například na téma zavádění úsporných opatření v domácnosti, pořízení fotovoltaiky nebo tepelného čerpadla, správné nastavení záloh, jak si poradit s případným vysokým nedoplatkem za energie, nebo jaké různé produkty na elektřinu a plyn máme aktuálně v nabídce

Jako první bude ČEZ Akademii hostit Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Děčíně (Husovo náměstí 69/14), a to v úterý 28. května. Následně ve středu 29. května se odborní konzultanti přesunou do Zákaznického centra Skupiny ČEZ v Ústí nad Labem (Panská 19) a do třetice budou na zájemce o nejnovější informace v energetice čekat ve čtvrtek 30. května v Zákaznickém centru Skupiny ČEZ v Teplicích (0C Forum, nám. Svobody 3312). Čtvrtým místem, kde se ČEZ Akademie na severu Čech zastaví, bude Zákaznické centrum Skupiny ČEZ v Chomutově (OC Galerie Pošta, Palackého 5625). Stane se tak v úterý 4. června. Ve všech zákaznických centrech proběhne energetická roadshow od 9 do 17 hodin.

Hlavní přednáška začíná v 9 hodin (druhá v 15.30) a je vždy věnována tématu „Jak dostat energie pod kontrolu“, což například obnáší konkrétní příklady pro úsporu energií v bytech a domech, představení moderních technologií pro rodinné domy, ale i jak si dát pozor na energošmejdy. Poté bude následovat klasické energetické poradenství, včetně kontroly nastavení záloh a plateb u odběru elektřiny a plynu v domácnostech a také konzultace s odborníkem na stavební a energetické úspory domů. Pro zpestření celého dne jsou pro návštěvníky ČEZ Akademie připraveny speciální brýle s virtuální realitou ReakTOUR, které je přenesou do běžně nepřístupných míst českých jaderných elektráren.