Bermudský Trojúhelník: S divadelním autobusem za hranice reality


Na Litoměřicku a jeho okolí se 3. července uskuteční premiéra netradičního divadelního projektu Bermudský Δ, který se odehrává v jedoucím autobuse i mimo něj. Bermudský Δ nepřímo navazuje na úspěšný projekt Kredenc, který se v loňském roce na Švestkové dráze dočkal své derniéry.

Po úspěšném projektu divadelního vlaku Kredenc, který jezdil na Švestkové dráze, přichází divadlo KULT s novým projektem.

„Koncept divadla v jedoucím dopravním prostředku se nám osvědčil, divákům se líbil a my jsme se proto rozhodli, že zkusíme divadelní autobus,“ uvádí producent projektu Jan Kvasnička a doplňuje: „Autobus nám umožňuje navštívit atraktivní lokality a ty využít jako přirozené kulisy pro náš příběh. Ten se odehrává totiž jak přímo v autobusu, tak na několika zastávkách, kde diváci z autobusu vystoupí a ocitnou se přímo uprostřed scény, například v polorozpadlém stavení nebo na nádvoří chátrajícího zámku. Divákovi tak poskytneme originální sugestivní a doufáme, že autentičtější zážitek, než získá při běžné divadelní produkci.“

Bermudský Δ je inscenace o Sudetech a o všech podivnostech, které se tu dějí nebo děly. Diváci budou nejprve přímými účastníky poznávacího zájezdu agentury Sudetský sen. Ten se však souhrou okolností změní v cestu za naší vlastní záchranou. Průnikem za hranice reality se diváci ocitnou ve vortexu argenitových anomálií, které mají možná vliv na to, co se v Sudetech po staletí odehrává anebo taky ne.

Autorem scénáře je Vladimír Fanta, režie se ujal Filip Nuckolls. Žánrově se jedná o kombinaci činohry s prvky nového cirkusu, loutkoherectví i pohybového divadla. Hrají: Ctirad Götz, Jakub Gottwald, Anita Krausová, Adam Mensdorff-Pouilly, Daniel Horečný, Jakub Urban, Helena Urban a Šimon Dohnálek. Jednu z hlavních rolí bude mít i samotný autobus – Karosa LC 735 ze Spolku majitelů historických autobusů Ústí nad Labem a jeho řidič Zdeněk Pejša.

Premiéra Bermudského Δ se uskuteční 3. července, divadelní autobus poté bude vyjíždět denně až do 12. července ve 20:00 hodin z Autobusového nádraží Litoměřice, kam se po zhruba po 2,5 hodinách vrátí. Vstupenky lze objednávat na www.kultprodukce.cz.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*