Celníci hlásí úspěch. Padělky do cíle nedorazily


Padělky zejména parfémů světových značek objevili celníci v dodávce při silniční kontrole u Lovosic. V uplynulých dnech zastavila hlídka mobilního dohledu ústeckých celníků na dálnici D8 u Lovosic ke kontrole dodávkové vozidlo Mercedes – Benz Sprinter české imatrikulace. Podle tiskového mluvčího krajského celního úřadu Jiřího Nejedlého byla bílá dodávka naplněná různým zbožím, zejména potravinami, které řidič zakoupil na pražské tržnici SAPA.

„Při podrobné prohlídce celníci našli uprostřed nákladového prostoru mezi potravinami i krabici s 96 kusy parfémů a černý pytel s 25 kusy šortek, které měly napodobovat originální výrobky značek Hugo Boss, Versace a Amstaff. Hodnota zboží vyčíslená v ceně originálních výrobků činila téměř 205 tisíc korun,“ přiblížil tiskový mluvčí.

Celníci zboží, u kterého vyobrazení slovní, prostorové či kombinované ochranné známky bylo velmi podobné a zaměnitelné s originálním označením výrobků, zajistili a případ dál řeší v součinnosti s držiteli práv dotčených ochranných známek.

U padělků je design obalů i flakónů na první pohled stejný jako u originálních výrobků, jen bývá nepatrně pozměněna značka, většinou pouze záměnou jediného nebo několika písmen. Padělky či napodobeniny tak mohou svým zpracováním spotřebitele lehce oklamat.