Celníci zadrželi další kvízomaty

  •  

Pokuta až 50 milionů korun majitele barů a podobných zařízení od provozování hazardních her neodrazuje. Přesvědčili se o tom ústečtí celníci. Ze dvou chomutovských barů odvezli 14 nepovolených výherních automatů v hodnotě 1,26 milionu korun.

„V pondělí si celníci vytipovali ke kontrole bar na jednom chomutovském sídlišti, v kterém měla být provozována pouze běžná hostinská činnost. Kontrolní skupinou celní správy zde však byla objevena místnost se sedmi  kvízomaty. Celníci je prověřili tzv. kontrolním nákupem a zjistili, že jde o hazardní hry, které jsou založeny na kombinaci náhodného, dovednostního a znalostního principu, což zákon o hazardních hrách zakazuje. Zmíněné automaty byly v prostorách baru provozovány bez povolení. Obsluha ani majitel baru se k případu nechtěli vyjadřovat. Celníci hrací zařízení zadrželi včetně finanční hotovosti ve výši bezmála 75 tisíc korun a odvezli do skladových prostor celní správy,“ popisuje Lukáš Novák, zástupce tiskového mluvčího Celního úřadu pro Ústecký kraj.

O několik dnů dříve ústečtí celníci zadrželi za obdobných podmínek sedm kvízomatů  v baru nedaleko centra. I zde byly zmíněné automaty provozovány bez povolení.  Zároveň byla v baru zjištěna nabídka a skladování šesti litrů lihovin různých značek, u kterých nebylo možné prokázat jejich zdanění nebo pořízení za ceny bez daně.

„Provozovatelé kvízomatů se snaží obcházet zákon tvrzením, že tato zařízení nejsou klasickými výherními automaty, jelikož se na nich zodpovídají vědomostní otázky a o výhře nerozhoduje náhoda. Ve skutečnosti ale kvízomat vyplácí výhru právě za použití prvku náhody, protože vědomostní složka hry není pro vyplacení výhry rozhodující,“ dodává Lukáš Novák.

Od začátku roku do konce září provedli celníci v Ústeckém kraji celkem 153 kontrol se zaměřením na nezákonné, ale i na oprávněné provozování hazardních her, z nichž 84 skončilo s pozitivním zjištěním. Ústečtí celníci ve svém regionu odhalili 27 nelegálních heren, ve kterých zadrželi celkem 98 herních zařízení a téměř 300 000 tisíc korun.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*