
Čtyřka na kandidátce KSČM, krajský zastupitel a předseda komise pro zahraniční vztahy Jaroslav Horák ví, že navazovat mezinárodní vztahy je pro kraj důležité, a během jeho působení v komisi se podařilo uzavřít dohodu o spolupráci s desítkou států.
V krajském zastupitelstvu už pracujete. Jaká je vaše funkce?
V krajských volbách v roce 2012 jsem byl zvolen členem Zastupitelstva Ústeckého kraje. Radou Ústeckého kraje jsem byl pověřen, abych vykonával funkci předsedy komise pro zahraniční vztahy, kterou vykonávám dodnes. Díky rodinným vztahům manželky, která pochází ze slovenského Ružomberka, se mi podařilo navázat kontakty s politiky Žilinského samosprávného kraje, které po oboustranném souhlasu vyvrcholily podpisem Dohody o spolupráci mezi oběma kraji.
Máte ještě nějaké rozpracované plány, které byste rád dotáhl do konce?
Pokud budu opětovně zvolen do krajského zastupitelstva, chtěl bych se spolu s kolegy zastupiteli měst a obcí kraje zaměřit na další rozvoj spolupráce Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge a Eurore-gionu Labe/Elbe. Dále bych chtěl pokračovat v práci komise a orientovat se na partnerství s ostatními státy Evropské unie.
Vaší gescí je mezinárodní spolupráce. Na čem je potřeba ještě pracovat?
Jednou z nejdůležitějších činností komise je rozvoj partnerských styků a následná postupná realizace Memorand o spolupráci, která samosprávný orgán kra-je uzavřel s deseti státy světa a Evropy.
Bydlíme v příhraničí. Jak vidíte česko-německou spolupráci? Kde funguje a kde třeba ještě pokulhává?
V podmínkách našeho krajského regionu, který je obklopen převážně městy a vesnicemi Svobodného státu Sasko, chci zaměřit pozornost na pořádání společných akcí Čechů a Němců. V tomto by měla sehrát významnou úlohu naše a německá samospráva.
Přidat komentář