Chomutovský Domeček a Hokejbalový klub Wolves si díky sportující veřejnosti přišly na 101 523 korun

Foto ČEZ, Ota Schnepp

Třídenní rodinný festival ČEZFEST zamířil po své plzeňské premiéře na sever Čech, kde zakotvil v Chomutově. Jeho návštěvníci tak mohli zdarma zavítat do letního kina na Amélii z Montmartu či si vychutnat některý z koncertů kapel Hlavolamy, Sebastian, Mig21, případně hned všechny tři v jeden den najednou. Sobota byla celá věnována sportu, včetně minutové charitativní jízdy na Oranžovém kole Nadace ČEZ. Ve prospěch dvou místních organizací – Střediska volného času Domeček a Hokejbalového klubu Wolves usedlo za řídítka dvou oranžových handbike celkem 344 jezdců.

V reálu se tak uskutečnilo 172 jízd, které oběma obdarovaným organizacím vynesly celkovou částku 101 523 korun. Zásluhu na tom mimo jiné měli  i televizní a rozhlasová moderátorka Lucie Výborná, plavkyně Lucie Svěcená, florbalistky Vanessa Rebecca Keprtová a Karolína Klubalová či basketbalisté SK Slavia Daniel Olejník a Teddy Okereafor. „A samozřejmě vy všichni ostatní, kteří jste tak pomohli dobré věci, respektive jste podpořili dvě místní organizace, jimž částky na těchto symbolických šecích umožní zrealizovat některé jejich další plány,“ poznamenal během předávání šeků Milan Záhorka, zástupce Skupiny ČEZ.

Středisko volného času Domeček, jehož zřizovatelem je město Chomutov, je zařízení pro mimoškolní aktivity předškoláků, žáků a studentů, ale věnuje se i dospělým. Nejen pro chomutovské děti funguje pod různými názvy už od roku 1950. „V současné době nabízíme více než stovku kroužků nejen v našich prostorách, ale i na základních školách. Částku na tomto šeku, tedy 50 922 koruny, ovšem využijeme na úhradu nákladů našich děvčat na Mistrovství světa mažoretek v Chorvatsku a tím i získání zlaté medaile,“ neskrýval vysoké ambice během poděkování Radoslav Malarik, ředitel chomutovského Domečku.

Hokejbalový klub Wolves získal díky sportující veřejnosti 50 601 korunu, peníze přitom použije na zajištění svého provozu. „Wolves není jen obyčejný klub, jsme taková velká zelenočerná rodina. U nás je parta více než jen klasická fráze. Jako hokejbalový oddíl působíme na scéně již přes deset let, kdy se do registrovaných svazových soutěží přihlásilo mužstvo dospělých. Od té doby se však mnohé změnilo. Klub se zaměřil i na výchovu mládeže, a to rovnou od těch nejmenších dítek. Některé z nich postupem času oblékly dresy reprezentací či krajských výběrů Ústeckého kraje. Samozřejmě vše něco stojí, moc děkujeme,“ řekl Marcel Holl, předseda klubu.