Chomutovští Piráti hráli pro chomutovskou nemocnici

  •  

Na domácí ledové ploše chomutovských Pirátů proběhl druhý ročník klání s názvem „Piráti Chomutov pro nemocnici“. Hokejoví hráči ze severu Čech nastoupili do zápasu proti Pardubicím ve speciálních dresech bez reklam připomínající oděv sálového personálu. Peníze získané dražbou dresů letos půjdou na Chirurgické oddělení chomutovské nemocnice.

Podpořit v duelu hokejové Piráty přišli na Zimní stadion v Chomutově zástupci managementu chomutovské nemocnice, a také samotní zdravotníci.

„Velice si vážím podpory chomutovských pirátů ve prospěch nemocnice. Získané finanční prostředky letos poputují na dovybavení příjmové chirurgické ambulance, kterou prochází všichni pacienti vyžadující hospitalizaci, a probíhá v ní i pohotovostní služba. Pevně věřím, že spolupráce s hokejovým klubem bude v tomto duchu pokračovat i v následujících letech,“ uvedla Irena Voříšková, ředitelka chomutovské nemocnice.

„Doktorské pláště, ve kterých jsme nastoupili do charitativního zápasu v loňském roce, slavily docela úspěch, ale nechtěli jsme design opakovat. Hledali jsme, jak spojit dresy s chirurgií. Nakonec jsme zvolili barvu i provedení, které připomínají oblečení sálového personálu, protože právě operace jsou s tímto oborem nejvíc spojeny,“ doplnil šéf marketingu Pirátů Chomutov Karel Ton.

Jako poděkování do klání pro fanoušky Pirátů Chomutov věnovala nemocnice kupony na lékařská vyšetření do svých ambulancí. Mezi jednotlivými třetinami zdravotnice chomutovského anesteziologicko-resuscitačního oddělení učily zájemce na figuríně základům první pomoci. Ve vyrovnaném zápase plném osobních soubojů porazili chomutovští Piráti protivníky z Pardubic 4:2. Aukce speciálních dresů probíhá na webu sportovniaukce.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*