Cizinecká policie zveřejnila čísla, hlásí pokles nelegální migrace


Cizinecká policie zaznamenala loni pokles celkové nelegální migrace. „Pokles je způsobený především vysokým úbytkem nelegálně pobývajících lázeňských hostů v Lázních Teplice a Dubí oproti předešlým letům. Lázeňští hosté si v mnoha odůvodněných případech již zažádali o prodloužení schengenského víza v souladu s vízovým kodexem, čímž předešli neoprávněnému pobytu na území,“ přibližuje krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Cizinecká policie loni v Ústeckém kraji odhalila nelegální pobyt 332 osob. V rámci tranzitní nelegální migrace to bylo 65 lidí, 10 osob bylo odhaleno v mezinárodním vlakovém spoji, 35 osob v mezinárodních autobusových spojích jezdících po D8, 18 osob v osobním motorovém vozidle na D8 a 2 osoby na čerpací stanici. Nejvíce cizinců při tranzitní nelegální migraci v roce 2018 pocházelo ze Sýrie (8), Iráku (8) a Nigérie (7).

Policisté dále odhalili 267 osob s nelegálním pobytem na území ČR. Nejčastěji byli z Vietnamu (47), Saudské Arábie (31), Ukrajiny (31), Moldávie (17), Kuvajtu (13) a Libye (12). Cizinecká policie našla v Ústeckém kraji celkem 178 osob bez pracovního povolení. Nejčastěji se jednalo o osoby z Ukrajiny (159) a Moldávie (14).

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*