ČSSD, ProMOST a UFO jdou do krajských voleb jako Lepší Sever


Společnou kandidátku do krajských voleb ohlásilo ČSSD, ProMOST a Ústecké fórum občanů. Ucházet se o přízeň voličů budou společně pod hlavičkou politického uskupení Lepší Sever.

Lídrem kandidátky bude dosavadní první náměstek hejtmana Martin Klika z ČSSD. Dvojkou je bývalá primátorka, nyní první náměstkyně ústeckého primátora Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů a na třetím místě bude kandidovat mostecký primátor Jan Paparega z ProMOST.

Podle Martina Kliky nový politický subjekt reprezentuje řada osobností, které mají zkušenosti při vedení obcí a měst, ale také v podnikání nebo sportu.

„Ambice máme,“ řekl Martin Klika a Jan Paparega ho doplňuje: “Chceme vytvořit silný subjekt, který nebude postavený na značce. Chceme jít s lidmi, kteří uspěli v rámci svých okresů a měst a věříme, že máme šanci se v krajských volbách ucházet o jednu z předních pozic. Celostátní politika a fenomén Andrej Babiš je jedna věc, ale my tu potřebujeme řešit konkrétní věci našeho kraje s lidmi spjatými s krajem.“

Bývalá ústecká primátorka Věra Nechybová dodává, že mnohem větší zájem by si zasloužilo i krajské město. „Zastupitelé nemají vždy tu sílu, aby přesvědčili současné vedení kraje, že i toto město si pozornost zasluhuje.  V Ústí aktivně bojujeme s obchodem s chudobou a zneužíváním sociálních dávek. Ústí je dnes jediným městem v zemi, kde funguje politika bez doplatků na bydlení. Chceme naše zkušenosti a dobrou praxi z města přenést i na kraj.“

Uskupení Lepší Sever představí svůj program pro krajské volby do konce června, a to společně s celou kandidátní listinou. Na ní se objeví například bývalý primátor a současný náměstek primátora města Děčína Vladislav Raška, dlouholetá starostka Šluknova Eva Džumanová nebo bývalý boxerský šampion Lukáš Konečný.