David Deyl zazpívá v ústeckém divadle


Užijte si Koncertní recitál Davida Deyla. Uskuteční se v Severočeském divadle opery a baletu 22. dubna. Těšit se můžete na oblíbené melodie známého zpěváka, který pochází ze severočeského Chlumce. Vstupné je od 340 do 390 korun. Ohledně plánovaného vystoupení jsme mu položili několik otázek.

Už 22. dubna se v Severočeském divadle opery a baletu uskuteční váš koncertní recitál, na co se na něm návštěvníci mohou těšit, čím bude odlišný od ostatních vystoupení?

Jedná se o koncertní recitál, ve kterém zahraji všechny své největší hity a písně, které lidé znají z rádií, ale i úplné novinky. Recitál hrajeme ve složení piano, nylonová kytara, cello, baskytara a perkuse. Koncert trvá hodinu a půl a užívám si noblesního prostředí divadel a koncertních sálů. Také fanoušky vidím rád v krásných šatech či róbách. Je to přesně to, co jsem si vždy přál. Krásné prostředí pro můj koncert.

Co chystáte v nejbližší době, uvidí vás fanoušci na nadcházejících open festivalech?

Připravuji projekt DD Covers, ve kterém hrajeme s Václavem Krahulíkem, virtuozem, pocházejícím z Ústí nad Labem, který také působí na Pedagogické fakultě UJEP, známé například od Adele, Ten Sharp a propojujeme je s klasikou. To znamená, že lidé mohou slyšet Adele featuring Chopin. Vše vychází z klasiky a tak jsme našli stejnou sekvenci od Adele i u Chopina. Připravujeme i speciální video, které budeme natáčet na skále s nádherným výhledem do údolí Labe. Víc zatím neprozradím.

Kterou ze svých skladeb máte nejraději?

To se nedá říct. Ale poslední album je mému srdci nejbližší a všechny písně na něm jsou úžasné. Navíc Severočeská filharmonie Teplice mě na nahrávce doprovází famózně a já všem hráčům tohoto tělesa moc děkuji a smekám před jejich ujmem.

 Co vás ve světě populární hudby v poslední době nejvíce chytlo? (deska, skladba)

Josh Groban má skvělé album The Stages a také mě baví živý záznam koncertu Tiziana Ferra. Je to Ital, který má nádherné písně a světovou zvukovou produkci, vřele doporučuji.