David Rath nastoupil do vězení v Teplicích

Foto: pixabay.com

Bývalý ministr zdravotnictví a středočeský hejtman David Rath nastoupil k výkonu sedmiletého trestu vězení za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad. Překvapivě se ovšem nedostavil do věznice v Praze-Ruzyni, ale do věznice v Teplicích. Podle mluvčí ředitelství věznic Petry Kučerové mají odsouzení na výběr jednu z dvanácti nástupních věznic v Česku. Teplické je mezi nimi.

Davit Rath byl zadržen v květnu 2012 se sedmi miliony korun v hotovosti. Při domovní prohlídce policie našla dalších deset milionů. Letos v červnu byl pravomocně odsouzen na sedm let do vězení za korupci při zadávání veřejných zakázek. Rok a půl už byl ve vazbě a to se mu z trestu odečte. Zároveň mu soud uložil desetimilionový peněžitý trest a sedmiletý zákaz působení v samosprávě. Pokud deset milionů nezaplatí, prodlouží se mu trest ve vězení o 2,5 roku.

Teplická věznice slouží i jako vazební věznice. Má kapacitu 81 míst pro vězně a dalších 80 pro vazebně stíhané. Trest si zde odpykával například bývalý senátor Alexandr Novák odsouzený za přijetí úplatku.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*