Děti v mostecké nemocnici mají k dispozici nové vozíčky

  •  

Dětské a dorostové oddělení v mostecké nemocnici získalo tři nové vozíčky pro snazší transport hospitalizovaných dětí. Zdravotníkům je za hokejový klub HC Verva Litvínov předali generální ředitel a hlavní trenér Jiří Šlégr, mladý útočník Pawel Zygmunt, za Konto naše srdce Libor Weber, za společnost Sedláček Trucks, která sponzorovala nákup vozíčků, Miroslav Sedláček.

„Za nové vozíčky pro imobilní malé pacienty jsme velice rádi. Velmi usnadní práci sloužícímu personálu při transportu hospitalizovaných dětí na různá vyšetření, která musí během léčby absolvovat. Nemocnice v Mostě je druhou největší ve společnosti Krajská zdravotní. Na zdejší dětské a dorostové oddělení míří malí pacienti nejen z Mostecka, ale také přilehlého regionu,“ poděkovala Šárka Gregušová, hlavní sestra mostecké nemocnice.

Primářka Dětského a dorostového oddělení Marie Váchová doplnila, že celé zdravotnické pracoviště poskytuje pod jejím vedením specializovanou a superspecializovanou péči v oborech dětská intenzivní péče, neonatologie, dětská neurologie, alergologie, nefrologie, kardiologie a zároveň je součástí perinatologického centra.

„Naše oddělení má celkem šest lůžkových stanic. Když jsme byli osloveni zástupcem Konta naše srdce HC Verva Litvínov, jak nám mohou pomoci, padla jasná volba na vozíčky pro nechodící děti. Je pro nás velkou ctí, že můžeme úzce spolupracovat s místním extraligovým hokejovým klubem,“ dodala Marie Váchová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*