Dlužil 360 tisíc, odebrali mu registrační značky


Až odebrání registračních značek z kamionu podle mluvčího krajského celního úřadu Jiřího Nejedlého donutilo zahraničního provozovatele k uhrazení nedoplatku ve výši bezmála 360 tisíc korun.

„V uplynulých dnech prováděla hlídka celníků na dálnici D8 nedaleko Petrovic kontrolu zaměřenou na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu a na přepravu vybraných výrobků. Kolem 11. hodiny si hlídka mobilního dohledu vytipovala ke kontrole polský kamion. Velkokapacitní rentgen ve vozidle žádné nelegální zboží neodhalil. Celníkům však při prověřování řidiče a vozidla centrální evidence přeplatků a nedoplatků ukázala nedoplatek za dopravní přestupky u provozovatele vozidla, a to ve výši 359.800 korun,“ popisuje mluvčí krajských celníků s tím, že hlídka řidiči odebrala registrační značky, a to až do doby zaplacení zmíněného dluhu. Ten uhradil během pěti dnů.

Od začátku roku přistoupily hlídky Celního úřadu pro Ústecký kraj k odebrání registračních značek v sedmi případech a vybraly nedoplatky ve výši téměř 830 tisíc korun.