Do oprav silnic v kraji letos půjdou dvě miliardy korun


Takovou částku tvoří všechny investice do rekonstrukcí komunikací. Kraj bude pokračovat i v opravách mostků a propustí, se kterou po důkladné analýze, začal kraj již před dvěma lety. Jen v letošním roce SÚS pro kraj opraví komunikace na zhruba 120 místech.

„Je důležité, abychom při opravách komunikací spolupracovali právě s Ředitelstvím silnic a dálnic, aby řidiči dopravní omezení při rekonstrukcích na rozsáhlejších územích pociťovali co nejméně. Právě proto jsme se rozhodli letošní investice představit společně. Ústecký kraj za poslední roky, po předešlých letech stagnace, vložil do oprav silnic opět velmi velkou částku. Věřím, že řidiči to ocení a budou shovívaví právě při některých omezeních v průběhu oprav,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Řidiči se tak musí připravit na řadu dopravních omezení. Kraj chce dokončit celkovou opravu na silnicích druhé třídy číslo 227 a 225, která vede ze Žatce do středočeského Rakovníka. Tady silničáři opravuji zhruba 33 kilometrů silnice. Z krajského rozpočtu půjde letos do rekonstrukcí silnic 392 milionů korun, SFDI plánuje do našeho regionu poslat dalších 286 milionů korun, ostatní finance pak má v rozpočtu od kraje Správa a údržba silnic. Na konci dubna budou zastupitelé schvalovat rozdělení přebytku hospodaření za loňský rok, které by finance na rekonstrukce komunikací mohlo navýšit ještě o dalších 100 milionů korun.

Ředitelství silnic a dálnic chystá letos šest desítek oprav asfaltových povrchů a mostů. „V letošním roce máme připraveny nejen rekonstrukce, ale také zcela novou výstavbu. Jde o několik velmi rozsáhlých akcí. Jen do rekonstrukcí půjde téměř jedna miliarda korun, do výstavby pak další dvě,“ přiblížil ředitel ŘSD Chomutov Martin Vidimský.

Řidiče potěší dokončení okružní křižovatky v Přestanově na Ústecku. Řada oprav čeká také několik úseků silnice I/13, jednu z nejdůležitějších komunikací v kraji. Konkrétně mezi Přestanovem a Chlumcem nebo v Srbicích.  Další práce jsou pak na I/13 plánované také na průtahu Bílinou. Tam mají stavební stroje začít v srpnu nebo září. V letošním roce by se měli řidiči také dočkat nové části dálnice D7. Úsek mezi Bitozevsí a Postoloprty na Lounsku má být hotový ještě v srpnu.