Do soutěže o koupi Lužické nemocnice se přihlásí i Ústecký kraj


Krajští zastupitelé schválili účast ve výběrovém řízení na koupi Lužické nemocnice v Rumburku. Po obsáhlé diskuzi bylo 47 zastupitelů pro a jeden se zdržel hlasování. Objekty s vybavením nemocnice, jsou oceněny na 63 milionů korun.

Zastupitelé schválili, že nabídnou za nemocnici stejnou částku, na kterou je oceněna. Obálky s nabídkami můžou zájemci posílat do 16:00 hodin do 30. dubna.

Za celou nemocnici musí zájemci složit kauci 3,5 milionu korun nebo za první z pavilonů 2 miliony, za druhý 2 miliony a za polikliniku půl milionu korun. Nárok na koupi nemocnice jako celku nebo jejích částí budou mít zájemci s nejvyšší nabídnutou cenou.

Nemocnice se i s vybavením může prodat jako celek, nebo po částech. Případní zájemci mohou koupit samostatně jeden nebo druhý z pavilonů i polikliniku.

Podle zastupitelů by nemocnici provozovala příspěvková organizace Rumburk, středisko Krajské majetkové, a to nejdříve od 1. září letošního roku.

Lužická nemocnice je v úpadku od loňského srpna. Hospodaření nemocnice skončilo v roce 2018 ztrátou 52 milionů korun a další ztrátu vykázala i loni. Nemocnice dluží peníze zdravotním pojišťovnám, bankám a dodavatelům.