Do Terezína na zajímavou výstavu


V předsálí kina Malé pevnosti v Terezíně bude k vidění dokumentární výstava „Migrace a humanitární pomoc v Evropě (1919-1949)“. Zahájena slavnostní vernisáží, která se bude konat ve čtvrtek 16. září od 14:00 hodin.

Výstava je rozdělena do tří tematických modulů a zaměřuje se na otázku dětství v evropských válkách, na mobilizaci a humanitární angažovanost žen a na dlouhou cestu k budování památky z historické události. Vyzdvihuje význam solidarity a lidskosti v jedné z nejobtížnějších epoch v dějinách Evropy ve 20. století, která se vyznačuje obrovskými lidskými ztrátami, masivním ničením, strádáním, vysídlením populace, hladomorem, internací, deportacemi, nucenou prací, genocidou a vyhlazováním v důsledku válek a jejich důsledků, a je tak i v dnešní době nesmírně aktuální.

Výstava bude přístupná denně od 8:00 do 18:00 hodin, od přechodu na zimní čas do 16:30 a to až do 25. listopadu. A to za dodržení platných protiepidemických opatření. Na přípravě výstavy se podílelo několik evropských institucí, mezi nimiž nechyběl Památník Terezín.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*