Do Ústeckého kraje přišla první dodávka vakcíny proti koronaviru


Ve středu 30. prosince přišel do Ústeckého kraje první box se 195 vícedávkovými injekčními lahvičkami vakcíny od společnosti Pfizer/BioNTech proti nákaze novým koronavirem SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění covid-19.

Prvními očkovanými jsou zdravotníci v první linii z infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice. „Také v nemocnicích v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově máme seznamy zaměstnanců, kteří mají o očkování zájem. Jak budou přicházet další dodávky vakcíny, postupně budou očkováni,“ řekl náměstek pro řízení zdravotní péče Tomáš Hrubý.

Část dodávky je určena i pro nemocnice mimo Krajskou zdravotní a Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje. Ministerstvo zdravotnictví České republiky nově povolilo využít veškerý obsah lahviček. To znamená, že z jedné lahvičky je možné získat až šest dávek vakcíny.

„Pro samotnou Krajskou zdravotní je z první dodávky vakcíny určeno 500 dávek. Pro první fázi očkování je připraveno jediné centrum v ústecké Masarykově nemocnici, které bude z následujících dodávek redistribuovat vakcínu i do dalších našich nemocnic,“ dodal Tomáš Hrubý.

Do konce ledna 2021 by měl získat Ústecký kraj ve čtyřech po týdnu následujících dodávkách dalších 1950 lahviček této vakcíny. Ta je dodávána do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, určené jako jediné centrum pro dodávky vakcíny v Ústeckém kraji.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*