Dobrovolní hasiči cvičili na Miladě


Zástupci jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí z celého Ústeckého kraje si u jezera Milada v Chabařovicích rozšířili znalosti a dovednosti. Speciální kurz pro ně pořádal Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje.

Hlavním cílem kurzu byl výcvik a zkouška činnosti dobrovolných hasičů při stavbě polního evakuačního střediska a místa pro nouzové přežití osob. Praktického výcviku se účastnilo celkem 38 zástupců jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí z celého Ústeckého kraje. Obsahem praktického výcviku bylo prověřit náročnost výstavby místa pro nouzové přežití osob v polních podmínkách. Zástupci jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí prováděli činnost pod vedením příslušníků HZS Ústeckého kraje se zaměřením na ochranu obyvatelstva a krizové řízení. Předmětem byla stavba místa pro nouzové přežití a následně činnost evakuačního střediska.

Figuranti, studenti veřejnoprávní střední školy TRIVIS, plnili úkoly evakuovaných osob. Po zaevidování byly potenciální evakuované osoby seznámeny s režimem místa pro nouzové přežití, poté byli ubytováni. Na místě pro nouzové přežití dohlížela psycholožka HZS Ústeckého kraje a členky terénního krizového týmu spolku Spirála.

Zbudováno bylo místo nouzového přežití pro 150 osob včetně polní umývárny a koupelny, WC, výdejny stravy a evakuačního střediska. Celek logicky doplňoval kontejner nouzového přežití a elektrocentrála KTJ 13.

Lukáš Marvan, HZSÚK