Dopravu kraje denně využívá 66 procent lidí

ilustr. obr.

Ústecký kraj chce dál rozšiřovat svoji integrovanou dopravu. Díky ní mohou lidé například cestovat na jednu jízdenku autobusem MHD i vlakem. Kraj chtěl před rozšiřováním systému vědět, jaké povědomí cestující o integrované dopravě mají, a nechal si proto zpracovat průzkum. Na 1800 lidí odpovídalo třeba na to, jak často veřejnou dopravu využívají a kam vlakem nebo autobusem cestují.

Denně podle průzkumu cestuje 66 procent lidí. Dalších 23 procent oslovených dopravu využívá jednou až třikrát týdně. Největší počet respondentů využívá dopravu do práce a velké množství dětí, žáků a studentů, kteří cestují do školy.

„Tato akce nám přinesla řadu zajímavých informací, 37 % dotázaných například odpovědělo, že od zavedení a postupného rozšiřování integrované dopravy v kraji v roce 2015 cestují levněji. Podobně příznivě vyzněly odpovědi k rychlosti, s jakou se lidé dostanou do cíle své cesty – 21 % cestujících uvedlo, že od integrace jezdí rychleji,“ řekl náměstek hejtmana Jaroslav Komínek.

Integrovaná doprava se letos zřejmě rozšíří do Roudnice a do Loun. Zapojit by kraj chtěl i Most a Litvínov. Do krajské integrované dopravy patří v současné době v Ústeckém kraji například MHD v Teplicích, Ústí nad Labem nebo v Děčíně a také vlaky Českých drah.