Koronavir: Dva nově nakažení v regionu; na výsledky čeká dalších osm lidí


Testy prokázaly v Česku další tři pozitivní případy nákazy novým typem koronaviru. Jedná se o ženy, dvě jsou z Ústeckého kraje a jedna z Prahy. V Česku je zatím potvrzených osm případů nemoci Covid-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, z toho jsou čtyři z našeho kraje.

Oba dva nové případy z Ústeckého kraje byly do výsledků testů v domácí karanténě a nyní jsou hospitalizovány v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Jedná se o příbuzné ženy z Děčínska, u které se nákaza potvrdila už dříve.

V souvislosti s výskytem infekčního onemocnění způsobené koronavirem v našem regionu dnes zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje. „Rozhodli jsme, že zakoupíme osm ozonových generátorů, které budou během noci desinfikovat autobusy. Další dva by dostala záchranná služba a dva policie,“ řekl po jednání krizového štábu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, s tím že jeden stojí zhruba 13 tisíc korun.

Kromě zákazu návštěv ve vybraných zařízeních Krajské zdravotní, budou na dva týdny omezeny návštěvy i v dalších domech pro seniory a ústavech sociálních péče, které provozuje Ústecký kraj a zároveň to krizový štáb kraje doporučí i ostatním zřizovatelům sociálních služeb nebo neziskovým organizacím.

Kvůli momentální situaci kolem koronavirové nákazy bude odloženo i zasedání Uhelné platformy, kterého se měli zúčastnit zástupci z Německa či Polska.

V Ústeckém kraji bylo dosud provedeno jednačtyřicet odběrů, dvacet devět je negativních, čtyři pozitivní a na výsledek osmi odběrů se čeká.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*