FOTO: Arkadie na stáži v Gardelegenu


V uplynulých dnech proběhlo již páté setkání v rámci projektu „Spoluprácea výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropěfinancovaného z programu ERASMUS+, aktivity Strategická setkání. Tentokrát se jednalo o třídenní stáž pracovníků sociálních služeb Arkadie, v zařízeních partnerské organizace Lebenshilfe „ALTMARK-WEST“v německém Gardelegenu.

Skupina šesti osob měla možnost takzvaně „nahlédnout pod pokličku“ svým kolegům, kteří pracují s osobami se zdravotním postižením. Během cesty si prohlédli např. tři školky s jeslemi, které Lebenshilfe provozuje a kde je vždy integrována i jedna třetina dětí s postižením, ve věku od jednoho do sedmi let, provozy chráněných dílen pro osoby s duševním postižením nebo si prošli kompletní přijímací procedurou uchazeče o přijetí do dvouleté přípravy na práci v této organizaci. „Jako vždy byla stáž z německé strany pečlivě připravena a všichni se nám velmi ochotně věnovali. Na oplátku jsme s nimi sdíleli naše zkušenosti s uplatněním osob se znevýhodněním na volném pracovním trhu. Taková výměna informací je vlastně cílem našeho projektu“ doplňuje k programu setkání projektový manažer Arkadie, Karel Klášterka.

Následnou aktivitou projektu je účast týmu šesti osob z řad zaměstnanců chráněných dílen a uživatelů služeb spolu s asistenty Arkadie na již tradiční květnové Grilovací olympiádě v polské Zlotoryji.

Josef Hon


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*