FOTO: Cyklisté Arkadie se vrátili do Třeboně

dav

Stejně jako ve více než dvou uplynulých desítkách let, vyrazilo devět mladých cyklistů ze sportovního klubu Arkadie se svými pedagogy na týdenní cyklistický pobyt. A tak jako se pachatel vrací na místo činu, vrátili se do jihočeské Třeboně, kde cyklistické pobytové akce Arkadie v roce 1996 začínaly. Tehdy nebyl nikdo z nich na světě, cyklistická štafeta je předávána z roku na rok.

Při letošním říjnovém pobytu byli cyklisté ubytováni v penzionu Dvorce a každodenně vyráželi na cyklostezky Třeboňska. Denně ujeli v průměru 30 kilometrů. Vedle samotné cyklistiky se v rámci doprovodného programu seznámili s Třeboňskem blíže, užili si i třeboňského lázeňství. Viděli na vlastní oči výlov našeho (a nejen našeho – při definici rybníka i světového) největšího rybníka, známého Rožmberka, podívali se jak se vaří třeboňské pivo a relaxovali v lázeňském bazénu. Tomu všemu vévodilo slunné počasí tereziánského babího léta.

Tato akce se mohla konat jen díky finanční podpoře statutárního města Teplice. Dík za náročnou práci patří pedagogickému doprovodu.

Josef Hon, Arkadie Teplice