FOTO: Nemocnice v Chomutově uspořádala akci „Když se chceš opalovat, musíš se chránit“

  •  

Přibližně 140 návštěvníků si nechalo bezplatně a bez objednání vyšetřit pigmentová znaménka na Kamencovém jezeře v Chomutově. Akce „Když se chceš opalovat, musíš se chránit“ se uskutečnila 23. června.  „Ze sto čtyřiceti lidí, které jsme vyšetřili, jsme deseti doporučili návštěvu ordinace, abychom znaménko vyndali a potvrdili, že se nejedná o kožní nádor. Běžně je počet nových nádorů u pacientů asi 15 na 100 000 obyvatel. V Česku je zvýšený počet objevených nádorů u dívek a žen ve věku od 10 do 29 let,“ informovala primářka kožního oddělení chomutovské nemocnice Radka Neumannová.

Hlavním smyslem akce bylo upozornit na stoupající počet lidí, u nichž se vyskytl zhoubný kožní nádor. „Pozitivní ale je, že nestoupá počet těch, kteří na zhoubné nádory kůže umírají,“ dodala Neumannová.

Dermatologové u jezera lidem také radili, jak se správně chránit před slunečním zářením, jak provádět samovyšetření kůže a jak poznat kožní nádorové a přednádorové změny. Pro všechny, kteří bezplatné vyšetření podstoupili, byly připraveny vzorky opalovacích krémů s UV filtrem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*