FOTO: Nemocnice v kraji testují na koronavirus


Zdravotníci začali odebírat vzorky pro testy na nákazu koronavirem u nemocnice v Teplicích, Ústí nad Labem, ale i v Děčíně, Mostě a Chomutově.

„Odhadovaná kapacita je přibližně dvacet pacientů za hodinu,“ řekl náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní Aleš Chodacki a dodává: „Musíme upozornit, že zdravotníci budou vyšetřovat pouze nemocné odeslané do odběrového místa Krajskou hygienickou stanicí.

U nemocnice je průjezdný stan s kontejnery, kde obyvatele vyšetří. Zdravotníci jim odeberou stěry z úst a nosu a zapíší si všechny potřebné údaje. „Podle zkušeností ze světa je to nejlepší opatření, jak rychle lidi testovat. Navíc tím chceme i ulehčit záchranářům, kteří odběry dělají,“ doplnil ještě hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Upozornění pro řidiče. V ústecké nemocnici je uzavřen hlavní vjezd mezi pavilony „L“ (lékárna) a pavilonem „C“ pro všechna vozidla mířící do Masarykovy nemocnice, z ulice Sociální péče. Průjezd bude umožněn pouze vozidlům Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Parkoviště nad pavilonem „L“ (lékárna) zůstává v provozu.

Vstup do areálu ústecké Masarykovy nemocnice bude umožněn pouze přes triážový stan umístěný před pavilonem „B“, ve kterém zdravotníci roztřídí pacienty mířící na jednotlivá zdravotnická pracoviště.

Vchod do areálu chomutovské nemocnice bude pro veřejnost možný jen z Edisonovy a Beethovenovy ulice.

Odběrová místa:

Nemocnice Teplice, Duchcovská 53, 415 29 Teplice, plocha u pavilonu nových operačních sálů, vjezd z ulice Anglická

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Sociální péče 3316/12A, 400 11 Ústí nad Labem, parkoviště u pavilonu „O“

Nemocnice Most, J. E. Purkyně 270, 434 64 Most, plocha vedle pavilonu „A“

Nemocnice Chomutov, Kochova 1185, 430 12  Chomutov, plocha za pavilonem „D“, vjezd z ulice Beethovenova

Nemocnice Děčín, U Nemocnice 1, 405 99  Děčín II, plocha u pavilonu „J“


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*