Foto: Požár výrobní haly, naštěstí jen jako

SONY DSC
  •  

Složky Integrovaného záchranného systému uskutečnily cvičení. Jednalo se o požár na výrobní lince automobilových opěrek ve výrobní sekci společnosti Grammer Staňkovice (průmyslová zóna Triangle). V podniku bylo v době cvičení 350 zaměstnanců. Při požáru, který vznikl poruchou elektroinstalace, bylo zraněno 12 lidí.

„Cílem cvičení bylo prověřit připravenost velitelů a příslušníků požárních jednotek při likvidaci požáru výrobní haly. Ověřit akceschopnost jednotek a základních složek integrovaného záchranného systému. Ověřit dojezdové časy jednotek a složek IZS. Prakticky vyzkoušet hydrantovou síť. Prověřit soubor postupů zásahu složek IZS u mimořádné události s hromadným postižením zdraví. Prověřit pohyb hasičů a vyhledávání většího počtu zraněných v zakouřeném prostoru,“ říká Lukáš Marvan, mluvčí hasičů Ústeckého kraje.

Cvičení se zúčastnily jednotky HZS ÚK ze stanic Žatec, Chomutov, Louny, Most, dobrovolné jednotky ze Žatce, Libočan, Líšťan, Cítolib a Tuchořic. Čtyři osádky Policie ČR. Tři osádky Rychlé záchranné pomoci z Kadaně, Žatce a Loun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*