FOTO: Štefan Margita vystoupil v Ústí a rád by se za rok vrátil

  •  

V Ústí nad Labem pokračovala setkávání s největšími hvězdami operní scény. Lenka Graf přivítala ve čtrvtek večer v Severočeském divadle světově uznávaného tenoristu Štefana Margitu.

Po nádherném koncertu s Evou Urbanovou, který v roce 2015 dotvářel neopakovatelnou atmosféru vánočních svátků, přijela do severočeské metropole další mimořádná osobnost. Hostem Lenky Graf byl Štefan Margita, Loge ve Wagnerově Zlatě Rýna, velitel v Bergově Vojckovi…, hvězda, která slavila a slaví úspěchy na operních scénách celého světa.

Štefan Margita působil na scénách nejslavnějších operních domů jako je milánská La Scala, londýnská Covent Garden či newyorská Metropolitní opera. V kontaktu je ale stále i s domácím publikem. „Nerozlišuji při svém zpěvu, zda jsem v Ústí nad Labem nebo v New Yorku, vždy se snažím podat ten nejlepší výkon. Pozvání paní Lenky mně udělalo radost, navíc ústecké publikum je skvělé. Už s těším, až mě Lenka pozve i příští rok,“ zdůrazňuje slavný tenor.

Červnový koncert je součástí charitativního projektu, který pořádá město Ústí nad Labem společně se společností Centropol. Vše je zatím ve stadiu příprav. „Chystáme program, který dosud nebyl realizován v žádném jiném evropském státě. Budeme spolupracovat se školami, pedagogy, studenty, s rodiči, s lékaři… Budeme spolupracovat se všemi,“ uvedl mluvčí splečnosti Aleš Pospíšil.

Foto: CE/Daniel Šeiner

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*