FOTO: Také v Arkadii se rozdávala vysvědčení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  •  

V pátek skončil školní rok také v soukromé speciální škole Arkadie. Na osmdesát kluků a holčiček, ale také mladých mužů a slečen ve věku od sedmi do osmnácti let dostalo vysvědčení a vyrazilo za prázdninovými dobrodružstvími.

Ti nejstarší, dvě slečny a dva mladíci, si šli pro vysvědčení dříve. Jejich školní rok totiž končil závěrečnými zkouškami v praktické škole a vysvědčení pro ně bylo na této škole poslední. Po praktické a teoretické zkoušce se s čerstvým vysvědčením vydají do relativně samostatného života. Díky komplexnosti služeb Arkadie bude ale pořád k dispozici pomocná ruka v podobě asistentů v sociálně terapeutických dílnách.

U ostatních se odměňovalo skutečně v poslední červnový den. A bylo to stejné jako na všech školách. Oči prvňáků plné očekávání, kytičky pro paní učitelku, fotografující maminky a tatínkové. Ve „školičce“ na Valech, jinak odloučeném pracovišti ZŠ a PrŠ Arkadie o.p.s., dostalo své vysvědčení na tři desítky těch mladších kluků a holčiček. Pro čtyři z nich to bylo vysvědčení první, ti se opravdu nemohli dočkat. Museli ale počkat až se společně představí dvěma písničkami rodičům a teprve potom nadešel ten významný okamžik. Pro každého měla paní učitelka pár milých slov, na oplátku dostala ona i její asistentka kytičku. Po nich si vysvědčení převzalo osm těch, kteří ve „školičce“ končí a odchází na druhý stupeň do hlavní budovy, dolů do Šanova- do Archy.

Vzdělávání dětí ve speciální škole Arkadie je významnou službou pro děti se zdravotním postižením a jejich rodiny. Ne pro všechny je optimální cestou inkluze do škol v hlavním proudu. Pro ty, jejichž míra postižení inkluzi neumožňuje je Arkadie připravena poskytnout své služby.

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*