Hejtman ocenil osobnosti, které se podílejí na kulturním životě v regionu

  •  

Hejtman Ústeckého kraje v Městském divadle v Mostě ocenil osobnosti v oblasti kultury. Oldřich  Bubeníček předal celkem pět medailí osobnostem, které se významně aktivně podílejí na kulturním životě v regionu. Po slavnostním předávání si diváci mohli vychutnat melodie České mše vánoční J. J. Ryby.

Medaile hejtmana je oceněním, kterým hejtman vyjadřuje uznání aktivní činnosti zaměřené na různé oblasti lidského života. Medaile se uděluje těm, kteří svojí prací významně přispěli k rozvoji nebo propagaci kraje, řešení mimořádných situací, úspěšné reprezentaci kraje nebo jako projev úcty, jako pamětní medaile, medaile za odvahu, hrdinství, za zásluhy nebo za další významnou činnost.

V letošním roce byli oceněni Petr Macek, majitel koncertní umělecké agentury v Mostě, Michal Mašek, klavírista z Ústí nad Labem, Antonín Moravec, zpěvák, umělec, pořadatel akcí, Václav Hofmann, jednatel Městského divadla v Mostě a Miloš Formáček, dirigent a ředitel Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem.

Ocenění byli navrženi Výborem pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Ústeckého kraje, vedeného zastupitelem Jaroslavem Dubským.

Ústecký kraj stejně jako v letošním roce podpoří i v roce 2018 vybraná divadelní či hudební tělesa poskytující služby regionální i nadregionálního rozsahu. Dotační program na jejich podporu byl schválen na posledním Zastupitelstvu Ústeckého kraje a je v něm pro žadatele připraveno celkem 7 milionů korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*