Hlasujte pro nejlepší snímky z kraje


Až dokonce srpna mohou zájemci hlasovat pro fotografie přihlášené do fotosoutěže Ústeckého kraje vyhlášené k výročí 15 let jeho vzniku. Na web http://15letuk.kr-ustecky.cz vkládali amatérští i profesionální fotografové téměř dva měsíce své práce do tří kategorií, Příroda, Architektura a Život v kraji.

„Návštěvník webu může každou soutěžní fotografii ohodnotit jen jednou. Počet fotografií, pro které hlasuje, není omezen. Ceny veřejnosti získávají autoři prací s nejvyšším počtem hlasů v dané kategorii,“ uvedla mluvčí kraje Marie Logrová. Takto bude rozhodnuto o finalistech soutěže, závěrečný verdikt o vítězi hlavní ceny bude v rukou odborné poroty, přičemž tento obdrží hodnotnou cenu od Ústeckého kraje v hodnotě 10 tisíc korun a vyhlídkový let malým letadlem.

Pro milovníky fotografování to jistě bude skvělá příležitost, jak získat neopakovatelné záběry regionu z ptačí perspektivy. Na výlet letadlem se mohou těšit také první tři účastníci ocenění veřejností za každou kategorii, dalších 13 účastníků s nejvyšším počtem hlasů v každé kategorii získá volné vstupenky na vybrané akce v regionu Ústeckého kraje – veslařské a kanoistické akce v Labe Aréně Račice, letecké dny a akce na letišti v Roudnici nad Labem, motoristické závody a akce na Autodromu Most a závody koní na mosteckém hipodromu.

Vyhlášení soutěže proběhne v pátek 9. září na výstavišti v Litoměřicích při příležitosti 40. ročníku Zahrady Čech.