Hudební soubor Arkadie zakončil rok adventním koncertem v Zahradním domě

Foto: Jiří Kloboučník

 Jedním z posledních koncertů adventu je už řadu let koncert hudebního souboru Arkadie, vedeného kantorem, muzikantem a organizátorem zájezdů, Jirkou Novým. Po několikaletém hostování ve faře Církve československé husitské, hostí tento koncert už druhým rokem ve svých prostorách Dům kultury. Letošní koncert se odehrál v reprezentativním prostředí sálu Zahradního domu.

Adventní koncert je vyvrcholením celoroční práce tohoto zájmového hudebního uskupení, které již 20 let vede v úvodu zmíněný Jirka Nový. Z původně běžných hodin hudební výchovy ve speciální škole, se postupně utvořila parta žáků, absolventů školy, ale také jejich sourozenců a kamarádů, která se pravidelně schází a cvičí, ale každoročně si najde i pár dní na to, aby společně strávili několik dní na soustředění, při kterém ladí svůj aktuální repertoár. Jirka Nový, který zároveň učí hudební výchovu na bílinském gymnáziu, přivedl ke spolupráci i studentky této střední školy. Další spolupracovníci se našli mezi pedagogy školy a přáteli Arkadie. Vracejí se i někteří bývalí žáci školy, kteří školní lavice dávno opustili. V tomto složení už nahráli tři „cédéčka“ a chystají se na čtvrté,“ popisuje Josef Hon z teplické Arkadie.

Letošní adventní koncert naplnil večer písničkami, které vánoční atmosféru dokonale navozovaly. Řadu z nich si broukalo spolu i publikum. U jednoho ze stolků seděla se svým partnerem i Zuzka, která v souboru řadu let působila, ale později odešla za svým přítelem k jihočeským rybníkům. Kapelník Jirka si všiml, jak aktivně se Zuzka z hlediště do zpěvu a tak po přestávce už seděla mezi kamarády a zpívala s nimi. V závěrečném bloku tradičních koled už ale zpíval celý sál.  Bylo to milé zakončení muzikantského roku arkadijského souboru. Zaslouží si za svou práci poděkování.