Kapela UDG jarním turné oslaví 20 let na hudební scéně


Kapela původem z Ústí nad Labem se do povědomí posluchačů dostala písničkou Hvězdář, která má na YouTube téměř devět milionů zhlédnutí.  Kapela UDG vznikla na ústeckém gymnáziu a do dnešní doby hraje v takřka nezměněné sestavě. V současné době patří mezi stálice české hudební scény. Kapele vyšlo pět alb, z nichž poslední s názvem „Emotikon“ vydala před dvěma lety.

„Nepoužitelní polobozi, což v překladu znamená zkratka kapely UDG, se rozhodli kulaté výročí svého vzniku oslavit s fanoušky a nadělit jim hned několik dárků. Oslavy budou probíhat celý rok. Začnou na jaře příštího roku, a to ve velkých klubech a kulturních domech po celé České republice. V celkem šestnácti městech čeká na fanoušky speciální narozeninová koncertní show, kde zazní prověřené pecky jako „Kurtizána“, „Hvězdář“ nebo „Buď a nebe“ ale i zbrusu nové písně. Předprodej vstupenek byl již zahájen,“ říká Lenka Sloupová z PR agentury.

V rámci oslav kapela chystá pro své fanoušky i nekoncertní dárky. První z nich bude akustické CD a DVD, které kapela natočila ve spolupráci s TV Óčko. Během léta vznikne i festivalové live CD a do konce příštího roku by kapela chtěla dokončit i nové řadové album.

UDG mimo jiných míst vystoupí 1. března 2019 v ústeckém Music clubu Doma a 6. dubna v litvínovské Atticu. Pomyslné zakončení oslav dvacátého výročí vyvrcholí na jaře roku 2020 křtem alba ve Fóru Karlín.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*