Kardiovaskulární JIP litoměřické nemocnice v novém


Na konci března byla dokončena rekonstrukce kardiovaskulární jednotky intenzivní péče litoměřické nemocnice. Ta začala loni na podzim a zahrnovala kromě stavebních úprav prostor stanice také celkovou rekonstrukci všech rozvodů, nové podlahy, osazení dveří, výmalbu a vybavení novým nábytkem.

„Nové budou samozřejmě také všechny rampy u pacientských lůžek, včetně nových rozvodů medicinálních plynů,“ upřesnil rozsah úprav Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, které mělo rekonstrukci na starosti.

Rekonstrukce se dočkala i přilehlá ambulance echokardiografie včetně čekárny a sociální zařízení pro veřejnost. O zcela nový vzhled vnitřních prostor stanice a sousední ambulance se postarala architektka Naďa Richterová, se kterou nemocnice spolupracuje již dlouhodobě.

„Tato rekonstrukce si vyžádala investici přesahující částku 13 miliónů korun, kterou nemocnice hradila z vlastních prostředků,“ doplnil předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák.

Změny proběhly na podzim loňského roku také na vzduchotechnice sloužící pro toto pracoviště a sousední angiografii, kdy došlo k výměně vzduchotechnických jednotek. Oddělení tak bude plně klimatizováno.

„Věříme, že lékaři, zdravotníci, ale hlavně pacienti tuto rekonstrukci ocení. Opakovaně říkáme, že naší prioritou je poskytování zdravotní péče v co nejvyšší kvalitě,“ říká k rekonstrukci generální ředitel Krajské zdravotní Petr Malý, jejíž součástí od 1. dubna litoměřická nemocnice je.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*