Kiswire v Triangle zaměstná až 600 lidí

Foto: KÚÚK
  •  

Strategická průmyslová zóna Triangle získala nového investora, výrobce ocelových drátů a kordových vláken pro pneumatiky a automobilový průmysl společnost Kiswire Cord Czech. Hejtman Oldřich Bubeníček již se společností podepsal kupní smlouvu.

„Vše postupuje dle harmonogramu, platí, že do konce letošního roku chceme vyrobit vzorky pro své zákazníky a zkušební provoz předpokládáme spustit na začátku roku 2017,“ řekl jednatel společnosti Václav Skála. Výstavba závodu byla zahájena letos v dubnu přípravnými pracemi na ploše o velikosti 20,16 hektaru v jihozápadní části průmyslové zóny. „První operátoři a zaměstnanci údržby jsou už na zaškolení v Koreji,“ dodal s tím, že v první fázi získá v továrně práci stovka pracovníků, v druhé pak dalších 300 a výhledově počítá firma se zaměstnáním až 600 lidí.

Smlouva o rezervaci pozemků a smlouva o uzavření budoucí kupní smlouvy byla mezi Ústeckým krajem a lucemburskou společností Kiswire International S.A. uzavřena poslední srpnový den roku 2015. Společnost Kiswire International S.A. následně převedla práva a povinnosti z této rezervační smlouvy na svou stoprocentně vlastněnou českou pobočku Kiswire Cord Czech s.r.o. Prodejní cena pozemků ze strany Ústeckého kraje byla znaleckým posudkem stanovena na 400 korun za mětr čtvereční bez DPH. Celková prodejní cena činí 80,64 milionů korun. Celková výše investice by měla činit až 2,5 miliardy korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*