Klienti brtnického domova mají novou moderní budovu


Zdravotně postižení klienti brtnického domova mají novou budovu. Starý objekt byl zbourán a na jeho místě vyrostl zcela nový, ve kterém najde ubytování 18 klientů s vysokou mírou podpory, kteří budou využívat 4 samostatné nezávislé domácnosti. Náklady celý projekt jsou přibližně 41,5 milionů korun.

Při příležitosti oslav 60. výročí od založení domova si slavnostní otevření nenechal ujít náměstek hejtmana s gescí pro oblast sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit Jiří Kulhánek. „Chtěl bych popřát příspěvkové organizaci Domov Brtníky minimálně dalších úspěšných 60 let fungování, protože se svými klienty pracují a pečují o ně velice dobře. Jsem rád, že tato rekonstrukce, respektive vybudování nového objektu v Brtníkách, proběhlo zdárně,“ řekl Kulhánek.

Otevření nového objektu si pochvaluje i ředitelka brtnického domova Ilona Trojanová: „Historie 60 let naší organizace je vlastně synonymem života některých našich klientů, protože někteří z nich tu žijí od svého narození, nebo dětství. To znamená, že během svého života tady poznali různý přístup společnosti k poskytování těchto sociálních služeb. Nyní se uplatňuje myšlenka transformace, kdy se snažíme přiblížit život našich klientů co nejvíce životům běžné komunity. Chodí do zaměstnání, starají se o sebe, řeší záležitosti běžného dne. Jsem proto velice ráda, že byl postaven tento nový objekt, naši klienti v něm najdou zázemí opravdového domova, po kterém touží každý z nás,“ vysvětlila ředitelka domova.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*