Kontroly odhalily nepoctivce


Akce „ETTO“, která byla zaměřená na přepravu a prodej výrobků podléhajících spotřební dani, se zúčastnili i ústečtí celníci a byli úspěšní.

„V období od 22. do 30. března odhalili celníci při silničních kontrolách na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů a zajistili 1 956 litrů této kapaliny. Řidič zelené dodávky, kterého si hlídka vytipovala nedaleko Dubí, převážel 980 litrů topného oleje. V útrobách další kontrolované dodávky celníci objevili dvě nádrže z nákladního vozidla a v nich 716 litrů načervenalé olejovité kapaliny. Řidič, kterého celníci kontrolovali nedaleko Krupky, převážel v kombíku 260 litrů minerálních olejů v plechových kanystrech. Všichni odhalení řidiči nebyli schopni předložit doklady prokazující zdanění podle zákona o spotřebních daních,“ popisuje Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Celníci kontrolovali i lihové pásky, jejich pravost, úhradu spotřební daně, ztotožnění dokladů ke zboží a prokázání nabytí lihovin. V pěti večerkách (v Bílině, Litoměřicích, Šluknově, Rožanech a Markvarticích) zajistili celníci 111 lahví (54,7 litrů) lihovin různých značek, u kterých prodejci nebyli schopni doložit jejich řádné zdanění.

„Během akce natrefily hlídky celníků i na 11 dlužníků, kteří měli nedoplatky celkem za více než 30 tisíc korun. Tři z nich svůj dluh na místě celníkům uhradili, ostatní si odnesli složenku,“ dodává Jiří Nejedlý.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*