Kraj ocení inovativní firmy v regionu


Krajští zastupitelé schválili vyhlášení soutěže o  nejinovativnější firmu regionu za rok 2018, kterou vyhlásil kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje. Hodnotit se budou inovace výrobků, služeb a technologií v kategoriích malé a střední podniky a velké podniky. Soutěž se bude vyhlašovat každoročně.

Do soutěže Inovační firma Ústeckého kraje se mohou hlásit malé a střední podniky se sídlem v Ústeckém kraji a velké podniky se sídlem či provozovnou v našem regionu. Odborná hodnotící komise bude posuzovat inovace jejich výrobků, služeb či technologií zrealizované za poslední tři roky; mělo by jít přitom o zcela nové, nebo výrazně zdokonalené výrobky, služby či technologie.

„Soutěží chceme především vyzdvihnout významné inovativní firmy v regionu, odměnit jejich inovační úsilí, ukázat úspěšné příklady a motivovat tak k inovacím i další podniky,“ řekl ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Tomáš Siviček.

Nejinovativnější firmy v obou kategoriích získají cenu v hodnotě 40 000 Kč, druhé v pořadí si odnesou cenu za 25 000 Kč a třetí pak za 15 000 Kč. Vítězové pak budou moci navíc ke svému logu užívat označení Inovační firma Ústeckého kraje.

„Prostřednictvím této soutěže mají firmy možnost prezentovat se v oblasti svých inovačních aktivit a zvýšit tak svoji prestiž i budovat pevnější vztahy se zákazníky. Věřím, že v našem regionu se najde řada podniků, které se mohou pochlubit svými inovacemi,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Přesně s tímto cílem jsme kdysi inovační centrum v našem kraji zakládali, s cílem vyzdvihnout úspěšné firmy a pomoc jim v jejich dalším rozvoji. A díky tomu možná přimět další inovátory pustit se do něčeho nového,“ dodal náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Přihlášky do soutěže je možné podávat až do 31. října prostřednictvím elektronického formuláře zveřejněného na webu Ústeckého kraje a stránkách Inovačního centra Ústeckého kraje.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*