Krajská doprava stále v omezeném provozu


Kvůli hrozbě šíření koronaviru budou i nadále platit regulační opatření v Dopravě Ústeckého kraje (DÚK). Jízdní řády na zastávkách v této době nejsou aktuální a je potřeba sledovat změny.

Aktuální jízdní řády DÚK najdete na www.jr.dopravauk.cz. Mimořádná opatření v DÚK jsou aktualizována zde.

Stále platí povinnost nosit roušky nebo jinou ochranu přes nos a ústa. Není ani možné nastupovat předními dveřmi, řidiči je ani nebudou otevírat. Do odvolání také platí nepoužívání tlačítka pro výstup („STOP“), cestující musí včas dát najevo, že chce vystoupit. Informační a prodejní místa dopravců mohou být uzavřena, dopravce DÚK je doporučeno kontaktovat nejdříve telefonicky.

„Snažíme se, aby pro cestující byla veřejná doprava zajištěna v potřebné míře, i proto je žádáme, aby tato opatření dodržovali, chrání tak nejen zdraví zaměstnanců, ale také svoje. Jsme si také vědomi toho, že počet cestujících výrazně poklesl, avšak nechceme rušit dopravu lidem do zaměstnání, na úřady nebo k lékaři. Je také stále dbáno na zachování síťových vazeb. Pevně věřím, že tato mimořádná situace brzy skončí a opět vyjedou všechny naše linky včetně populárních turistických, které jsme museli prozatím zrušit, a my se všichni ve zdraví setkáme v rámci cestování po našem kraji,“ dodává náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

S ohledem na další vývoj situace sledujte www.dopravauk.cz, Facebook Dopravy Ústeckého kraje a případně kontaktujte centrální dispečink DÚK na čísle 475 657 657.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*