Kroužek REV!VAL opět v pražské Akropoli

  •  

Stejně jako v letech minulých,  vyrazil i letos Kroužek REV!VAL z teplické Arkadie na oblíbený festival integrace Slunce do pražského paláce Akropolis. Kroužek REV!VAL navázal na předchozí účasti dětí z „malé“ Arkadie a v posledních letech se festivalu v paláci Akropolis účastní opravdu hojně. Jsme zváni jak na jarní, tak na podzimní část, za což jsme velmi vděční a moc děkujeme organizátorům, zejména paní Vlastě Rydlové za vstřícnost a komfort, s jakým se při našich vystoupeních setkáváme.

Spolu s malými kumštýři zaplnili autobus rovněž kamarádi z druhého stupně v doprovodu svých pedagogů, a také některé maminky, kterým moc děkujeme, že své děti na tento výlet doprovodily. V rámci našeho výletu shlédneme vždy také několik představení dalších účastníků festivalu, což je pro nás inspirativní a vždy jsme na to zvědavi. Kroužek REV!VAL přivezl do Prahy kromě svého obvyklého repertoáru také 3 nové písně, které zde měly svou premiéru. Ještě je třeba trochu pilovat, ale obstáli jsme, myslím, se ctí.

Na YouTube je možné pod tímto odkazem  celé naše vystoupení shlédnout.

K naší veliké radosti si na festival vždy vezeme svůj fanklub složený právě z kamarádů z prvního i druhého stupně. Starší děti pro nás vždy nachystají překvapení v podobě transparentů, poutačů, triček a podobných rekvizit, které velmi oživují celou atmosféru vystoupení a jsou pro nás nesmírnou podporou. Letos to byly barevné kartonové ruce s logem Kroužku REV!VAL, kterými na nás během koncertu mávali.

Účast na festivalu má mnoho rovin, od těch nejvíce zřejmých – možnost dětí prezentovat se, jejich motivace, zprostředkování zážitku, setkávání s rozdílnými způsoby umělecké práce lidí s hendikepem, až po ty méně zřejmé, avšak neméně důležité: pocit sounáležitosti s vlastní skupinou, pocit, že jsem její součástí, ať už zastávám jakoukoliv roli. Nemyslím tím pouze sounáležitost mezi vystupujícími, ale také mezi spolužáky, kamarády, kolegy i rodiči. Podpora a ochota vyjít vstříc dodávají, pro mně osobně, celé akci hlubší význam. Děkujeme a těšíme se na podzim. Do té doby nás ale čeká ještě řada vystoupení.

Zuza Potočková, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*