Kuchtíci z Ústeckého kraje bodovali


Klání malých kuchtíků zná své vítěze. Na předních příčkách jsou hned čtyři týmy z Ústeckého kraje. Vítězem ve své kategorii se stal tým Bonbonci ze základní školy z Peruce. „Připravovali jsme se hodně ve škole, protože tam máme kroužek vaření, kde nás paní učitelka učí, jak připravovat různá jídla. Ale vaříme i doma, kde pomáháme rodičům, protože nás to baví,“ popsali Jakub, Vojta a Lili pod vedením pedagožky Jitky Müllerové.

Stříbrnou medaili v kategorii mateřských škol si odvezli Drsní hafani z 1. MŠ Most, OP Pod Lajsníkem. Na stejné pozici, tedy za týmem z Peruci, se mezi dětmi z prvních a druhých tříd základní školy umístili Zelenáčci ze ZŠ Sulejovice. Třetí místo ve svojí kategorii získali také Předkrmáci z Dětského domova Most.

Malí kuchtíci dostali pro finále za úkol připravit svačinu, případně sendvič pro porotce, dále se utkali v rychlém kvízu o zdravém stravování, a nakonec museli vymyslet originální recept z připravených surovin. Z výhry v celkové hodnotě 100 000 Kč se mohli radovat všichni finalisté, rozdělili si ji podle umístění. Zda finance použijí na vybavení školní kuchyňky, nebo zvolí společný zážitek, je jen na nich. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*