Kulturní tip Hany Machové


Milí Tepličané, tento kulturní tip začnu netradičně otázkou: Čtete? Pokud ano, doporučuji nejen návštěvu teplických knihkupectví, ale také členství v Regionální knihovně. V překrásných prostorách v Lípové ulici si můžete přečíst noviny a časopisy, půjčit si knížky a hudební nosiče nebo shlédnout výstavu. Pořádají také besedy. Zajímavý zážitek z jedné z nich popisuje Tereza Boučková ve své nové knize „Život je nádherný“.

Knihovna v současnosti také přijímá přihlášky na letní semestr virtuální univerzity třetího věku, obor Genealogie. Tradičně bych vás chtěla pozvat do Krušnohorského divadla, tentokrát na představení „Začínáme končit“, ve kterém Barbora Hrzánová ztvární ve dvojroli jednu ženskou hrdinku: atraktivní ženu svého věku, a také stejnou ženu tak, jak ji vidí její manžel nebo na rodinné představení Cirku La Putyka – „Play“.
Bohatá je nabídka pohádek pro děti a pokračuje plesová sezona. Z muziky je mi nejbližší program Jaroslava Purkyta v Jazz clubu: Ivan Hlas trio nebo pořad Jiřího Černého „Světový rock 2016“. Obdivuji i hudební nabídku T. Moravce v Zahradním domě, M. Uhrika na Hvjezde nebo P. Samka v Knaku. Poslední pozvání je do kina Květen na zajímavé Cestopisné diashow Martina Loewa: v lednu o Kubě a v únoru o Maroku.

Hana Machová, Salesiánské středisko Štěpána Trochty