Lenka Graf: Progres malé Leonky budeme i nadále sledovat


Ústecká rodačka, sopranistka Lenka Graf s nadačním fondem Energie Pomáhá, pořádala již třetí rok po sobě adventní charitativní koncerty v ústeckém Kostele sv. Vojtěcha.

V letošním adventním čase přijal pozvání vynikající houslový virtuos Jaroslav Svěcený s doprovodem (Zdeňka Žádníková Volencová, Jitka Navrátilová a Komorní orchestr Virtuosi Pragenses) a Yvetta Blanarovičová, která zazpívala s dětským sborem Ústecké Bambini.

Koncerty vynesly částku 55 020,- Kč, které 23. prosince Lenka Graf předala rodičům malé Leonky, která trpí dětskou mozkovou obrnou, na léčbu v klimkovických lázních. Na pocity a další plány jsme se Lenky Graf zeptali.

Jaký máte pocit z letošních adventních koncertů pro Leonku?

Adventní koncerty se vydařily, účast byla velká a návštěvníci nadšení. Pozvaní umělci jsou vynikající interpreti a úroveň představení byla vysoká. Jsem ráda, že se koncerty povedly a charitativní podtext jim dodává další rozměr.

Co plánujete do budoucna v rámci projektu CENTROPOL – ENERGIE POMÁHÁ?

V rámci Fondu Energie pomáhá, máme představy, které budeme nyní pilně realizovat. Chtěli bychom rozvést projekt – Skákejme pro zdravé srdce, dále nás čeká i koupě a instalace prvního defibrilátoru, které je plánováno na červen příštího roku. Nadále budeme sledovat progres malé Leonky a budeme vybírat z dalších žádostí o podporu.

A co plánujete vy, jako sopranistka Lenka Graf?

Plánuji natočení dalších skladeb v průběhu léta 2018, na výběru nyní pracujeme. Mám i nabídky na pár dalších vystoupení, jen mě limituje má nepřítomnost v České republice. Odlétám na začátku ledna a vracím se v červnu 2018.