Lepší Sever kandidovat bude. Členové ČSSD pozastavili členství ve straně


O hlasy voličů v podzimních krajských volbách v Ústeckém kraji bude usilovat i uskupení Lepší Sever. To sdružuje hnutí ProMOST, Ústecké fórum občanů, nezávislé kandidáty a dosud i členy ČSSD, kteří ale byli nuceni přerušit své členství ve straně.

„Bohužel se oficiálně potvrdily spekulace, že nejvyšší vedení sociální demokracie Lepší Sever nechce. Byla nám, v rozporu se stanovami ČSSD i demokratickými principy vnucena kandidátka, za kterou se nemůžeme s čistým svědomím postavit. Vedení sociální demokracie dává přednost jakési poslušné „hvězdné pěchotě“ před sebevědomým a samostatným Ústeckým krajem,“ říká lídr Lepšího Severu Martin Klika.

Nově sdružení politici oznámili spojenectví Lepší Sever zkraje června, kdy se zdála být společná kandidatura hotová věc. O měsíc později vedení ČSSD společnou kandidátku neschválilo a to bez udání důvodu. Nyní strana představila kandidátku vlastní.

„Tímto krokem vedení ČSSD de facto znemožnilo kandidovat mnoha svým, demokraticky zvoleným členům ČSSD v krajských volbách. Členové ČSSD na kandidátní listině Lepší Sever proto dnešním dnem přerušili své členství v sociální demokracii a o hlasy voličů se budeme ucházet jako nezávislí kandidáti na kandidátce Lepší Sever,“ vysvětluje dále Martin Klika.

Přístup vedení ČSSD překvapil i partnery z hnutí ProMOST a Ústeckého fóra občanů. „Tento projekt byl začátkem roku schválen, včetně lídra Martina kliky. Toto rozhodnutí přišlo bez vysvětlení důvodů. My jsme psali osobní dopis předsedovi ČSSD panu Hamáčkovi, aby nám svůj postoj objasnil, žádali jsme i osobní jednání. Bohužel bez jakékoli reakce,“ uzavírá náměstkyně primátora Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*