Lepší Sever se žalobou u soudu neuspěl


Správní soud v Ústí nad Labem nevyslyšel žalobu na zrušení kandidátky ČSSD pro letošní krajské volby v Ústeckém kraji. Na postup jejího podání ze strany republikového vedení ČSSD si stěžovali koaliční partneři ČSSD z hnutí Ústecké fórum občanů a ProMOST.

Ačkoliv vrcholové vedení sociální demokracie postupně schválilo všechny náležitosti koaličního projektu Lepší Sever, nic nenasvědčovalo tomu, že ČSSD prostřednictvím svého předsedy Jana Hamáčka nakonec nečekaně podá vlastní kandidátní listinu. Tímto nepředvídatelným krokem na samém konci lhůty pro podání kandidátek některým členům ČSSD za Lepší Sever jejich vedení výrazně zkomplikovalo možnost účastnit se voleb. Ti nakonec museli přerušit své členství v sociální demokracii. Rozhodnutí soudu bylo doručeno dnes.

„Rozhodnutí soudu nám nevadí. My se s touto hvězdnou pěchotou ČSSD rádi a férově utkáme ve volbách. Aktuálně už za sebou máme část kontaktní kampaně, hovoříme s lidmi v ulicích a představujeme jim naše priority. Jednou z nich je to, že si z Ústeckého kraje nemůže nikdo svévolně dělat trhací kalendář. Nemůžeme mlčet, když se dějí zjevné podrazy. A nebudeme mlčet ani po volbách,“ okomentoval rozhodnutí soudu primátor Mostu a trojka na kandidátce za Lepší Sever Jan Paparega.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*