Léto s Déčkem

Foto: zoodecin.cz

Zářivé barvy na Déčku začaly v červnu blednout. Proč? Dříve pestrobarevné květiny vadnou, protože není dost hmyzáků, kteří by o ně pečovali. Hmyzákům je mohou pomoci zachránit děti společně se svými rodiči výlety na zajímavá místa – například na hrad Hasištejn nebo do ZOO Děčín.

Tradiční prázdninová soutěž, které se loni zúčastnilo sedmdesát tisíc hráčů, propojuje webovou a mobilní hru, poznávání přírody, televizní vysílání i návštěvy kulturních či historických památek a měst. Hra Rozbzuč Déčko! odstartovala už 28. června a potrvá až do konce prázdnin.

Aby byly barvy na Déčku zachráněny, musí hmyzákům pomoci právě děti společně s rodiči. K tomu je potřeba se vydat nejméně na tři výlety, na každém z nich získat heslo, a to zadat na webových stránkách hry www.rozbzucdecko.cz, nebo v mobilní aplikaci Léto s Déčkem. Symboly jsou ukryté na více než dvou stech místech po celé republice včetně Ústeckého kraje. Hráči je mohou nalézt například v Oblastním muzeu v Lounech, v Zooparku Chomutov nebo na hradě Hasištejn, dále také v turistických informačních centrech a na různých místech v přírodě. Po zadání tří hesel se hráči navíc zapojí do soutěže o zajímavé ceny.

Podrobné informace, pravidla a seznam všech míst jsou k dispozici na adrese www.rozbzucdecko.cz.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*