Lipová se stala českou Vesnicí roku 2019

Obec Lipová je vítězem krajského kola Vesnice roku 2019 a stala se českou Vesnicí roku 2019
  •  

Na přehlídce Jarmark venkova, která se konala v Luhačovicích, byla vesnicí roku 2019 vyhlášena obec z našeho kraje, Lipová na Děčínsku. V obci ve Šluknovském výběžku žije zhruba 600 obyvatel. Vyhlášení vítěze provázel obrovský jásot, z více než 400 kilometrů vzdálené Lipové přijel plný autobus.

Druhá se umístila Ratiboř ze Vsetínska a třetí příčku obsadily Libovice z Kladenska. Hodnotící komise vybírala ze 13 finalistů, vítězů krajských kol. Hodnotila například společenský život, aktivity občanů, podnikání, ale i občanskou vybavenost, úspory energií či péči o veřejná prostranství a zeleň. Letošního 25. ročníku klání se zúčastnilo 206 obcí, což bylo o 22 méně než loni.

Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2019 získá finanční odměnu formou dotace od ministerstva pro místní rozvoj ve výši 2,6 milionu korun a osobní automobil. Cílem akce je vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a obyvatel, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*