Litvínovští hokejisté závěr nepodařené sezony zvládli

Zimní stadion Ivana Hlinky Litvínov. Zdroj: wikimedia.org
  •  

Ač extraligoví hokejisté Vervy Litvínov vstupovali do sezony jako obhájci titulu, v sezoně neměli rozhodně na růžích ustláno. Závěr sezony jim tak zpestřila baráž.

Vloni se touto dobou hokejisté a fanoušci hokeje pomalu ale jistě probouzeli ze žlutočerného snu, kterým byl mistrovský titul získaný v posledním sedmém rozhodujícím duelu s třineckými oceláři. Litvínov tuhle poslední výzvu sezony na ledě soupeře zvládl a hráči si tak pověsili na krk medaile a do klubové vitríny se poprvé v historii litvínovského hokeje podíval Masarykův pohár. Hned následující sezona však přinesla kruté vystřízlivění v podobě dlouhodobě nevýrazných výsledků, které v samotném závěru vyzněly až do bojů v baráži.

Propad v základní části

Po rekordech sesbíraných v předešlém roce se na zápornou stranu vah přesunuly letos výsledky základní části. Pouhých pětapadesát bodů znamenalo vyrovnání 15 let starého minima a v ostré konkurenci tím pádem předposlední místo v tabulce. Horší už byly pouze Karlovy Vary, které získaly ještě o 8 bodů méně. Jen slabých 10 výher, k nimž přidali hokejisté další desítku vítězství v prodloužení, padlo na litvínovské konto a s nejhorším útokem soutěže tak tým šel do bojů o udržení.

Tam se kromě Litvínova a Karlových Varů představily Pardubice, které držely po základní části dvoubodový náskok do bojů o baráž. S výrazným náskokem se pak jako čtvrtý do party přidaly Vítkovice. Právě ty však nadstavbovou část vůbec nezvládly a přidaly pouhých 6 bodů a až do závěru se musely strachovat. O účasti Karlových Varů v baráži nebyl pochyb, jelikož přidaly jediný bod navíc. Rozlousknutí druhého účastníka baráže, který si sezonu protáhne, tak musela dvojice Litvínov a Pardubice. Ač Litvínov bodoval, kde jen mohl a z každého utkání se na konto sypal jeden bodík za druhým, podařilo se dvoubodový náskok stáhnout pouze o polovinu. Jedním bodem si tak hokejisté z města perníků zasloužili předčasnou dovolenou, zatímco Vervu čekal tuhý boj o účast v nejvyšší soutěži i v následujícím ročníku, pro nějž je k dispozici online sázení.

Baráž až na krev

Nejtěžší souboje celého roku přišly na závěr. Ve dvanácti kláních dvou nejslabších extraligových a z play-off první ligy postoupivších celků však forma ze závěru sezony zůstala na skvělé úrovni. Hned po devíti střetnutích si totiž litvínovští jako první z minitabulky zajistili jistotu setrvání v extralize, když do té doby v základní hrací době prohráli pouze jediný duel. S jistotou záchrany si pak mohli dovolit i mírné polevení na venkovních hřištích a naplno se pak vyždímali až v posledním domácím představení proti Jihlavě, které suverénně ovládli v poměru 8:2. Před více než pěti tisíci diváky se tak s letošní sezonou rozloučili vítězně a snad fanouškům alespoň částečně spravili dojem z nepříliš povedeného roku.

HC Litvínov

Fotografie – zdroj: wikimedia.org

Velkou zásluhu na záchraně měl František Lukeš, který byl nejproduktivnějším hráčem baráže. Zatímco vloni rozhodl sedmé finálové utkání oběma brankami, letos pomohl patnácti body za 5 branek a 10 asistencí udržet nejvyšší soutěž. V součtu měl o bod méně Robin Hanzl, vloni nejproduktivnější hráč play-off si v baráži připsal 3 zápasy a 11 přihrávek. Připomněli se však i jiní hráči, jako nejproduktivnější obránce Karel Kubát, který se postaral o kulatou desítku bodů za 2 branky a osm asistencí, gólmanské statistiky pak ovládl Jaroslav Janus s úspěšností zákroků na 92,31 procentních bodech při 1,6 průměrně inkasované brance. S těmito pozitivními čísly snad bude příprava na nový ročník tak jako samotná následující sezona v mistrovských šlépějích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*