Lužická nemocnice nejspíš směřuje do insolvence


Rumburští zastupitelé na svém posledním jednání neschválili úhradu ztráty Lužické nemocnice. Ta tak zřejmě zamíří do insolvence. Ve spádové oblasti Lužické nemocnice žije zhruba 55 000 obyvatel. Do nejbližší nemocnice v Děčíně či České Lípě to mají asi 40 kilometrů.

Ztráta nemocnice za loňský rok je zhruba 50 milionů korun. Vedení města už dříve oznámilo, že nemá peníze na její zaplacení, protože by to omezilo chod města. Letos město hospodaří se výdaji 291 milionů korun a příjmy 258 milionů korun. Dnes jedná o návrhu na insolvenci valná hromada.

O pacienty z lůžkových oddělení je připravená se postarat Krajská zdravotní, a to prostřednictvím děčínské nemocnice a chystaného pracoviště ve Varnsdorfu.

„Ústecký kraj ani její akciová společnost Krajská zdravotní nejsou povinni nemocnici převzít. Zdravotní péči má ze zákona pro své klienty zajistit zdravotní pojišťovna, ne kraj,“ říká ve svém prohlášení mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová.

Jednání představitelů Krajské zdravotní, která by měla rumburskou nemocnici převzít, stále pokračují. Čeká se však na výsledky auditu hospodaření.  „Vedení Krajské zdravotní nyní jedná i se smluvními poskytovateli. V nejbližších dnech by měly být známy oficiální výsledky auditu, který může být jediným vážným podkladem pro finální rozhodování o budoucnosti nemocnice. Zastupitelstvo města Rumburk bohužel svým rozhodnutím o neúhradě ztráty své nemocnice situaci ještě více zkomplikovalo,“ dodává mluvčí kraje.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*